Dlaczego warto mieć wyciskarkę soku ?

Często zadajemy sobie pytanie co robić, by być zdrowym. Niestety nie ma na to jednoznacznej recepty. Można sobie zawsze pomóc i walczyć o swoje zdrowie. Doskonałym rozwiązaniem będzie wybór wyciskarki do soków. Dzięki niej zawsze będzie można sobie przygotować świeże i zdrowe soki z owoców oraz warzyw. Organizm dzięki nim każdego dnia otrzyma wiele witamin oraz minerałów, dzięki którym będzie mógł prawidłowo funkcjonować.

Dawniej robiono soki z użyciem sokowirówek. Obecnie jednak nie dają one takich możliwości, gdy chodzi o przygotowywanie zdrowego, wartościowego soku. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się sok z wyciskarki, która pracuje dużo lepiej, gdy chodzi o jakość przygotowywanego soku. Wyciskarka to urządzenie, która działa na zasadzie miażdżenia surowca a nie jego rozcinania, dzięki czemu uda się z niego pozyskać maksimum soku jaki będzie możliwy. Po uzyskaniu soku dostajemy właściwie suchy miąższ. Oferowane nam obecnie wyciskarki do soków są zróżnicowane i można wybierać różny ich kształt. niektóre będą nam przypominać maszynkę do mielenia, tylko wyciskarka ma wałki ślimakowe, które są bardzo dobrze dopasowane. Działają one przez napęd elektryczny albo ręczny. W wyciskarce na początku robienia soku owoce i warzywa są mocno gniecione i rozdrobnione w pierwszej części urządzenia, po to, by kolejny etap dawał więcej efektów. Nasz produkt jest dalej rozdrobniony, gdy dostaje się przez część miażdżącą. Następnie ruchy ślimaków przepychają surowiec dalej. Ostatnim elementem jest duże sito, gdzie dociskane są miażdżone owoce i w ten sposób uzyskujemy ten najcenniejszy zdrowy sok. Jeśli mamy taką wyciskarkę możemy sobie przygotować naprawdę doskonały jakościowo sok, który będzie rzeczywiście wyjątkowo smakował. Z takim urządzeniem można działać cuda. Wyciskać będziemy mogli wyjątkowe soki z cennymi minerałami oraz witaminami. Dlatego warto wykorzystać między innymi takie przepisy na soki jak:

TROPIKANA: 2 obrane, pokrojone owoce mango 3 obrane kiwi ½ pokrojonego ananasa ½ filiżanki świeżych liści mięty 1 filiżanka kruszonego lodu

sposób przygotowania : Wyciśnij mango, kiwi i ananasy. Przesyp lód do czterech szklanek, dopełnij sokiem i zamieszaj.

SOK POPRAWIAJĄCY WITALNOŚĆ : 6 marchwi 4 duże jabłka 2 średnie łodygi selera naciowego plaster (1 cm) imbiru do smaku 1 duża pomarańcza

sposób przygotowania : Obraną marchew, pokroić na części. Jabłka pokroić, ale nie usuwać gniazd. Zamiast pomarańczy możesz użyć ananasa lub czerwonego buraka.