Sokoterapia- kilka prostych zasad

Choć soki kojarzą się głównie jako źródło witamin, minerałów i innych składników odżywczych, to jest to także niezwykle efektywna metoda oczyszczania organizmu. Do tego soki dostarczając nam cenne esencje wydobyte z wnętrza warzyw i owoców, sprawią, że nasze organizmy się odmłodzą, ciało zyska na jędrności, a ogólna kondycja i samopoczucie znacznie się poprawią.

Oto kilka najważniejszych tajemnic sokoterapii, która zrewolucjonizuje Wasze nawyki żywieniowe i odkryje moc zdrowia i witalności.

Toksyny

Niemal w każdym produkcie spożywczym jaki kupujemy w sklepie są substancje chemiczne, takie jak wzmacniacze smaku, barwy, zapachu, których ciężko pozbyć się z organizmu, a zazwyczaj odkładają się one w mięśniach i kościach w postaci złogów toksyn. My sami nie możemy się pozbyć toksyn całkowicie z organizmu, ponieważ nie produkujemy enzymów zwalczających tego typu zanieczyszczenia.

Odkładające się przez wiele lat toksyny, stają się z czasem źródłem chorób, w tym otyłości, cukrzycy i nowotworów. Na pozbycie się toksyn maja wpływ tylko enzymy, a te zaś znajdziemy tylko w owocach i warzywach. Najlepsza metoda na skuteczne pozbycie się toksyn jest sokoterapia, czyli picie świeżych soków, przygotowanych ze zdrowych owoców i warzyw.

Zdrowy styl życia

Plusy sokoterapii

Picie soków przez dłuższy czas pozwala na oczyszczenie wszystkich wewnętrznych organów z toksyn, a tym samym wpływa to na ich lepsze funkcjonowanie. Świeże soki, przygotowane najlepiej własnoręcznie w domu z warzyw i owoców jakie sami wybraliśmy, to doskonałe źródło nie tylko witamin, ale także potasu, wapnia, krzemu, które mają wpływ na odbudowę komórek i tkanek, czyli wpływają na spowolnienie procesów starzenia.

Przy systematycznym piciu soków system trawienny zaczyna pracować prawidłowo, mamy więcej witalności i energii, chronimy się przed chorobami, a do tego jest to swoista kuracja SPA, ponieważ skóra, włosy i paznokcie nabierają blasku i piękna. Picie soków jak dotąd, to jedyna i najskuteczniejsza metoda szybkiego odżywiania organizmu, która przewyższa wszystkie inne leki farmaceutyczne wynalezione przez człowieka.

Zasady sokoterapiii

Soki przygotowujemy w wyciskarce wolnoobrotowej, soki pijemy przed posiłkiem nawet kilka razy dziennie. Soków nie można zastąpić napojami w kartonie czy butelce. Sokoterapia trwa od 30 dni do 3 miesięcy, polecana jest 2-3 razy w roku.