Wyciskarki pionowe a wyciskarki poziome - różnice CZ I

​Wyciskarki pionowe to obecnie najnowsze dostępne rozwiązanie, które wykonuje mniej obrotów. Im mniej będzie obrotów tym sok będzie lepszy pod kątem jakości. Znajdzie się tam również więcej witamin i enzymów. Dlatego taki sok leczniczo będzie lepszy.

Najlepsze sprzęty to takie, które pracują około 40-50 obrotów na minutę. Nowoczesne materiały jakie się wykorzystuje to Tritan oraz ULTEM. Wyciskarki pionowe to wyciskarki, gdzie wprowadza się najlepsze rozwiązania techniczne. Stosowane materiały, z których się przygotowuje wyciskarki mają gwarantować odpowiednią wytrzymałość oraz odporność na zużycie. Mają one również odpowiednie atesty BPA Free, co znaczy, że będą one dla nas w 100% bezpieczne. Funkcja przepłukiwania sprawia, że nie będzie trzeba za każdym razem decydować się na mycie, ponieważ po użyciu będzie można jedynie sprzęt przepłukać wodą. Nie trzeba za każdym razem rozkładać i myć oraz suszyć. Dlatego przygotowanie soku będzie nam zajmowało nie więcej niż kilka minut.

Czyszczenie wstępne polega na wykorzystywaniu specjalnych silikonowych wycieraczek, które będą wstępnie czyścić wyciskarkę już w trakcie pracy. Łatwe mycie Wstępne czyszczenie i dostępna funkcja płukania sprawią, że łatwej będzie takie urządzenie myć. Zaletą na pewno będzie również to, że zbudowana jest kilku elementów, które będzie można wygodnie rozkładać do mycia. Sprzęt przygotowywany w technice pionowej jest wygodny, ponieważ surowce są same wciągane przez wyciskarkę i nie będzie trzeba się decydować na wykorzystywanie specjalnego ubijaka.

Nowoczesne urządzenia są również wielofunkcyjne i tym samym będą nam dawały możliwość poza sokiem przygotowywać również musy, nektary, papki czy lody. Automatyczne czyszczenie Wprowadzone do urządzenia silikonowe wycieraczki będą wstępnie czyścić urządzenie w trakcie pracy. Jest ono niewielkie i nie będzie zajmować wiele miejsca. W sumie będzie tam około 25 cm szerokości. Wyciskarki trzyma się cały czas na blacie, dzięki czemu zawsze będzie można je mieć pod ręką. W nowoczesnych modelach mamy także specjalne rozwiązania, w których sami decydujemy czy sok ma być gęsty czy bardziej klarowny. Ma to istotne znaczenie ponieważ gęstsze soki zawierać będą więcej cennych składników w tym między innymi błonnika, który w każdej zdrowej diecie musi być podstawą. Bez niego nasz organizm będzie się zatruwał.