Świeże soki szansą na zdrowie

Śniadanie daje moc!

Śniadanie daje moc – mówi znane powiedzenie i przyznać należy, że jest w tych słowach sporo racji. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, dlatego też należy zwrócić uwagę na wartości odżywcze, których dostarcza poranny posiłek.

Wiele osób zwraca uwagę na kaloryczność śniadania, niektórzy nie wyobrażają tego posiłku bez filiżanki kawy. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak świeżo wyciśnięty sok z pomarańczy lub innych cytrusów, obowiązkowo wyciskany za pomocą wyciskarki do cytrusów.

Jaką wyciskarkę wybrać, by spełniała oczekiwania użytkowników?

Funkcjonowanie wyciskarki do cytrusów

Korzystanie z wyciskarki do cytrusów nie wymaga szczególnych umiejętności, wystarczy umieścić połowę owocu w znajdującym się w górnej części stożku – sok spływa do specjalnego pojemnika. Sok jest klarowny, orzeźwiający i zawiera takie same wartości odżywcze jak świeży owoc, a co ważniejsze, jest pozbawiony osadu oraz pestek.

Czy warto inwestować w wyciskarkę do cytrusów?

Wyciskarka, w przeciwieństwie do sokowirówki, zapewnia wysokiej jakości, pełnowartościowy sok, odznaczający się optymalną zawartością witamin, minerałów i enzymów. Jest to urządzenie niskoobrotowe, dzięki czemu sok nie ulega napowietrzeniu ani nagrzaniu, można go także przechowywać w lodówce do jednej doby.

Witaminy w sokach

Na co zwrócić uwagę kupując wyciskarkę do cytrusów?

Ważną kwestią, którą należy uwzględnić kupując wyciskarkę do cytrusów jest tryb pracy urządzenia. Wśród propozycji znajdują się urządzenia automatyczne i manualne. Jakość soku jest taka sama, różnica pojawia się wyłącznie w zakresie funkcjonowania urządzenia – wyciskarki automatyczne załączają się samodzielnie, po umieszczeniu owoców, natomiast w przypadku urządzeń manualnych konieczne jest włączenie zasilania do sieci.

Uwagę należy także zwrócić na moc urządzenia – im większa moc, tym szybsza praca urządzenia, a także możliwość uzyskania soku z twardych owoców. Wśród propozycji znajdują się wyciskarki o mocy od 20 do 250 W.

Kolejną kwestią jest pojemnik na sok – w tym przypadku ważna jest wielkość, dostosowana do indywidualnych potrzeb rodziny, a także to, aby zbiornik był ruchomy – pozwala to bezproblemowe umycie pojemnika oraz przelewanie soku.

Godne polecenia są także wyciskarki z możliwością bezpośredniego spływania soku do szklanki, w tej sytuacji konieczny jest odpowiedni kształt urządzenia oraz odpowiednio wyprofilowana i umieszczona na właściwym poziomie rynienka.

Obudowa wyciskarek standardowo jest wykonywana z tworzyw sztucznych i wzmacniana elementami z metalu lub stali nierdzewnej.